Konkursy 2019 Drukuj
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 09 maja 2019 00:00

Konkursy 2019

Nasza reprezentacja w Międzygminnym Konkursie Pięknego Czytania

W Międzygminnym Konkursie Pięknego Czytania ”Złote usta”, w którym brali udział uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych gminy Oświęcim, gminy Osiek i gminy Przeciszów nasi przedstawiciele wywalczyli II miejsce (Korneliusz Stolarczyk z kl. VI) oraz wyróżnienie (Nikodem Jurecki z kl. Va). Gratulujemy!

 


 

Zwycięstwo Kasi Hałat w powiecie

Powiatowy konkurs literacki Przez ciernie do gwiazd… o Św. Maksymilianie w tym roku wygrała Katarzyna Hałat z kl. Vb.

Powiatowy Konkurs Plastyczny i Literacki o św. Maksymilianie w tym roku został zorganizowany po raz piąty. W przeszłości zaczynał się od poziomu gminnego, od dwóch lat przebiega na szczeblu powiatowym. Obok uczniów ze szkół powiatu oświęcimskiego wzięli w nim udział rówieśnicy ze szkół z Niemiec. W sumie napłynęło około 200 prac. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach oraz Centrum św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach. Konkursowi, który okazał się przedsięwzięciem międzynarodowym, patronowały Fakty Oświęcim. Gratulacje!

Nikodem Jurecki w gronie Zwycięzców Honorowych

Nikodem Jurecki z klasy Va znalazł się w gronie Zwycięzców Honorowych ogólnopolskiego konkursu literackiego „Serce Kapsuły Czasu”. Praca naszego ucznia w oryginale zostanie zabezpieczona, a następnie złożona i zamknięta wewnątrz „Kapsuły Czasu”. Przedmiotem całego przedsięwzięcia jest budowa rzeźby architektonicznej, której zadaniem jest zachowanie i przeniesienie w czasie współczesnej myśli, wyobrażenia Polaków, jak ich „Małe Ojczyzny’, Polska i Świat wyglądać mogą na przestrzeni wieku.

Uroczyste zamknięcie i zaplombowanie zwycięskich prac wewnątrz Kapsuły Czasu odbędzie się w IV kwartale 2019r.

Prace Zwycięzców Wyróżnionych (Katarzyna Hałat, Samuel Stolarczyk) zostaną zdigitalizowane, zapisane na obecnie znanych nośnikach pamięci i złożone w „Kapsule Czasu” w formie cyfrowej. Gratulujemy!


 

Kasia Hałat laureatką

Kasia Hałat z kl. Vb została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2019 - List do ulubionego pisarza. Konkurs towarzyszy co roku Poznańskim Targom Książki. Z  terenu całej Polski wpłynęło ogółem 610 prac. W tym:

  • w Grupie A (kl. I-IV) – 270
  • w Grupie B (kl. V-VIII) – 347
  • w Grupie C (gimn.) – 138

Wyniki zostały ogłoszone podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorami konkursu były Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Wydawnictwo Miejskie  POSNANIA oraz Radio POZNAŃ. Gratulacje!

 


 

Nagroda dla Amelki Błażewicz

W Ogólnopolskim Konkursie Literackim
„I ty możesz zostać baśniopisarzem” nasza uczennica Amelia Błażewicz z kl. Vb otrzymała Nagrodę Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu Marka Sternalskiego za baśń Woda cenniejsza niż złoto”. Znalazła się w gronie 9 nagrodzonych osób. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Gratulacje!

Estera Mirosławska-Bąk