Serdecznie witamy

na witrynie naszej szkoły!

Zapraszamy do współpracy wszystkich,
którzy chcieliby pomóc w jej tworzeniu,
zarówno nauczycieli jak i uczniów.

Miłego przeglądania witryny życzą Mirosława Grzybek i Tomasz Milowski.

Osobiście zachęcam również każdego, kto posiada archiwalne zdjęcia szkoły, do udostępnienia ich poprzez naszą stronę całej lokalnej społeczności. Chodzi przede wszystkim o zdjęcia sprzed i z okresu rozbudowy szkoły. Chętnych proszę o  kontakt Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Proszę również o zgłaszanie wszelkich błędów w działaniu strony, błędów ortograficznych oraz literówek.


 

Najnowsze tematy

Procedury bezpieczeństwa znajdują się w dziale DOKUMENTY

 


 

Stypendium szkolne 2019/20

Do dnia 16 września 2019 r. rodzice uczniów szkół podstawowych, i szkół ponad podstawowych, ponadgimnazjalnych (lub pełnoletni uczniowie) mogą ubiegać się o stypendia szkolne.

Pomoc materialna w formie stypendium szkolnego przysługuje uczniom, znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie.

Miesięczna wysokość dochodu netto na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 528,00 zł.   Rodziną w rozumieniu ustawy o pomocy społecznej (Dz. U. 2018 poz. 1508 t.j.) są osoby spokrewnione lub nie spokrewnione pozostające w faktycznym związku, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące.

Ponadto warunkiem przyznania stypendium jest zamieszkanie na terenie gminy Przeciszów .
Stypendium nie przysługuje:
- uczniom klas zerowych,
- uczniom, którzy nie mieszkają na terenie gminy Przeciszów

Zasady udzielania stypendium szkolnego:
1. Stypendium może być udzielone na wniosek rodziców ucznia (prawnych opiekunów), pełnoletniego ucznia a także dyrektora szkoły.
2. Wnioski można składać do 16 września 2019 r. w Urzędzie Gminy Przeciszów pokój 012

Ogłoszenie o stypendium szkolnym na rok 2019/20
Wniosek o przyznanie stypendium szkolnego
Oświadczenie i zaświadczenie o zarobkach
Oświadczenie o korzystaniu ze świadczeń pieniężnych
Klauzula informacyjna

 

Konkursy 2019

Nasza reprezentacja w Międzygminnym Konkursie Pięknego Czytania

W Międzygminnym Konkursie Pięknego Czytania ”Złote usta”, w którym brali udział uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych gminy Oświęcim, gminy Osiek i gminy Przeciszów nasi przedstawiciele wywalczyli II miejsce (Korneliusz Stolarczyk z kl. VI) oraz wyróżnienie (Nikodem Jurecki z kl. Va). Gratulujemy!

 


 

Zwycięstwo Kasi Hałat w powiecie

Powiatowy konkurs literacki Przez ciernie do gwiazd… o Św. Maksymilianie w tym roku wygrała Katarzyna Hałat z kl. Vb.

Powiatowy Konkurs Plastyczny i Literacki o św. Maksymilianie w tym roku został zorganizowany po raz piąty. W przeszłości zaczynał się od poziomu gminnego, od dwóch lat przebiega na szczeblu powiatowym. Obok uczniów ze szkół powiatu oświęcimskiego wzięli w nim udział rówieśnicy ze szkół z Niemiec. W sumie napłynęło około 200 prac. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa im. św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach oraz Centrum św. Maksymiliana Kolbego w Harmężach. Konkursowi, który okazał się przedsięwzięciem międzynarodowym, patronowały Fakty Oświęcim. Gratulacje!

Nikodem Jurecki w gronie Zwycięzców Honorowych

Nikodem Jurecki z klasy Va znalazł się w gronie Zwycięzców Honorowych ogólnopolskiego konkursu literackiego „Serce Kapsuły Czasu”. Praca naszego ucznia w oryginale zostanie zabezpieczona, a następnie złożona i zamknięta wewnątrz „Kapsuły Czasu”. Przedmiotem całego przedsięwzięcia jest budowa rzeźby architektonicznej, której zadaniem jest zachowanie i przeniesienie w czasie współczesnej myśli, wyobrażenia Polaków, jak ich „Małe Ojczyzny’, Polska i Świat wyglądać mogą na przestrzeni wieku.

Uroczyste zamknięcie i zaplombowanie zwycięskich prac wewnątrz Kapsuły Czasu odbędzie się w IV kwartale 2019r.

Prace Zwycięzców Wyróżnionych (Katarzyna Hałat, Samuel Stolarczyk) zostaną zdigitalizowane, zapisane na obecnie znanych nośnikach pamięci i złożone w „Kapsule Czasu” w formie cyfrowej. Gratulujemy!


 

Kasia Hałat laureatką

Kasia Hałat z kl. Vb została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2019 - List do ulubionego pisarza. Konkurs towarzyszy co roku Poznańskim Targom Książki. Z  terenu całej Polski wpłynęło ogółem 610 prac. W tym:

  • w Grupie A (kl. I-IV) – 270
  • w Grupie B (kl. V-VIII) – 347
  • w Grupie C (gimn.) – 138

Wyniki zostały ogłoszone podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorami konkursu były Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Wydawnictwo Miejskie  POSNANIA oraz Radio POZNAŃ. Gratulacje!

 


 

Nagroda dla Amelki Błażewicz

W Ogólnopolskim Konkursie Literackim
„I ty możesz zostać baśniopisarzem” nasza uczennica Amelia Błażewicz z kl. Vb otrzymała Nagrodę Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. H. Ch. Andersena w Radomiu Marka Sternalskiego za baśń Woda cenniejsza niż złoto”. Znalazła się w gronie 9 nagrodzonych osób. Na konkurs wpłynęło ponad 100 prac. Gratulacje!

Estera Mirosławska-Bąk


 

Sprawdź jakość powietrza online

Od dziś możemy sprawdzić jakość powietrza w naszej okolicy, wchodząc na stronę:


lub kliknąć poniższy obrazek

 

 

Komunikat Policji

 

Pierwsze miejsce w województwie!

Ogromny sukces drużyny dziewcząt z Piotrowic.

W rozgrywanych w Nowym Sączu finałach wojewódzkich halowej piłki nożnej dziewcząt, zawodniczki ze Szkoły Podstawowej w Piotrowicach zdobyły 1 miejsce. Dziewczęta z Piotrowic wygrały kolejno etapy: gminny, powiatowy i rejonowy, aby w województwie pokonać zespoły:

Nieszkowice Wielkie (rejon wielicki) 2:0

Kamienica (limanowski) 3:0

Łękawica (tarnowski) 1:1

Juszczyn (nowotarski) 4:2

 

Kadra: Oliwia Wojtala, Monika Krawczyk, Emilia Domider (2 gole) , Nikola Mamoń, Martyna Galus (8 goli), Emilia Sanak, Kinga Marsowicz

MVP Turnieju: Emilia Domider

Trener: Łukasz Płonka

Gratulujemy!

 

Dziennik elektroniczny - zmiany!

W związku ze zmianami w systemie Librus prosimy zapoznać się z nową procedurą logowania.

 

ABC logowania do systemu Synergia dla rodziców i uczniów

https://portal.librus.pl/szkola/artykuly/abc-logowania-do-systemu-synergia-dla-rodzicow-i-uczniow